
Kategorie










Uszczelniacz do opon
Na rynku samochodów osobowych koła zapasowe są coraz rzadziej stosowane. Alternatywnym rozwiązaniem jest uszczelniacz do opon. Jest to idealne rozwiązanie w trakcie podróży. Nie traktujmy jednak zastosowania uszczelniacza, jako wystarczającej naprawy. Pomoże on nam jedynie w pokonaniu odcinka drogi do najbliższego wulkanizatora.
Z założenia uszczelniacz do opon samochodowych powinien zakleić mniejsze uszkodzenie. Środki do naprawy opon mają zastosowanie we wszystkich rodzajach opon
Zalety i wady uszczelniaczy do opon samochodowych
Niewątpliwą zaletą tego produktu jest jego szybka i skuteczna naprawa uszkodzonego ogumienia. Naprawę można wykonać na poboczu drogi, nie martwiąc się o przyjazd lawety i kosztów z tym związanych. Środki te występują w postaci sprayu i zajmują nieporównywalnie mniej miejsca niż koło zapasowe. Do zalety produktu należy również dołączyć atrakcyjną cenę.
Wadą specyfiku jest ograniczony rozmiar uszkodzenia, a także zabrudzenie opony od środka.
Uszczelniacz do opon – działanie
Na początku należy zlokalizować miejsce uszkodzenia opony. Jeśli mamy uszkodzenie mniejsze niż 5 mm, to z powodzeniem możemy użyć uszczelniacza. Produkt nie nadaje się do uszczelniania większych defektów. Istotne znaczenie ma również forma uszkodzenia. Jeśli jest ono podłużne lub znajduje się na boku opony, uszczelniacz na nic się nie przyda. Aby użyć uszczelniacza, należy odkręcić wentyl i zamontować na nim rurkę dołączoną do pojemnika. W miejsce nakrętki uszczelniacza należy zamontować rurkę kompresora. Dzięki temu uszczelniacz zostanie wprowadzony w trakcie pompowania koła.
Uszczelniacze do opon samochodowych – kiedy wrócić do jazdy?
Po zastosowaniu uszczelniacza do opon bezdętkowych a także do zwykłych opon przez kilka kilometrów należy zachować szczególną ostrożność. Producenci zalecają, aby wówczas nie przekraczać prędkości 50 km/h dzięki niskiej prędkości zastosowana substancja zostanie rozprowadzona równomiernie wewnątrz opony.
